Kategorie
nasza praca

Mercedes-Benz CLS 450

Mercedes-Benz CLS 450. Li-Ion zgłasza błąd wewnętrzny baterii.
Samochód niedawno odebrany z portu po rejsie ze Stanów Zjednoczonych.

TAŚMA – no to już widzę, że się nie polubimy

Niestety, ktoś już jakieś próby wzbudzania tego pakietu przeprowadzał. Sprawdzenie cel na pierwszy rzut oka nie wykazuje niczego podejrzanego. Zaglądamy do BMSa i … już widzę, że się nie polubimy. Producent pakietu, do zestawu 12 cel przykleja i zgrzewa arkusz foli z wydrukowanymi ścieżkami elektrycznymi o grubości mikronów. taśmy to naprawdę genialny wynalazek, pod warunkiem, że są świeże i elastyczne a nie zgrzane i skruszałe ze starości.

Mercedes-Benz CLS 450 BMS

W BMSie wita nas oczywiście TriCore lutowany BGA (ball grid aray) obstawiony w okół przez trzy inne Infineony. Poświęcam ponad godzinę na sprawdzenie izolatorów wysokiego i niskiego napięcia. po kolejnych kilkunastu minutach wnikliwego przyglądania się znajduje dwa skorodowane elementy, wymagające czyszczenia.

Po wszystkim przyszedł czas by nieco wnikliwiej przyjrzeć się ogniwom. Wydaje mi się. że znalazłem dwa główne problemy jakie uniemożliwiały odpalenie akumulatora. Po elektronicznym”uporządkowaniu” ogniw zamykam baterie, kończąc ten etap serwisu po 12 godzinach.
cdn…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *